środa, 29 czerwca 2011

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej, Al. Wiśniowa 36 we Wrocławiu posiada m.in. Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a także certyfikat Szpitala bez bólu.

Wejście do szpitala znajduje się przy bramie wjazdowej od strony Al. Wiśniowej. Można również wejść przez budynek przychodni od ul. Sztabowej (w godzinach pracy przychodni). Aby zgłosić się do szpitala, udajemy się na Izbę Przyjęć, która mieści się w budynku za portiernią (nieco na lewo).


03.06.2011 Wejście do Izby Przyjęć

03.06.2011 Wieża Ciśnień obok szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu


Mówimy "Dzień dobry" siedzącym tam paniom i okazujemy następujące dokumenty: skierowanie do szpitala, dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz dowód tożsamości. Można też przygotować sobie dane osoby, którą chcemy upoważnić do dowiadywania się o nasze zdrowie: imię, nazwisko, adres, telefon.

Po dopełnieniu formalności udajemy sie do przebieralni, gdzie możemy także oddać rzeczy do depozytu. Jednak nie jest to obowiązkowe. Następnie pielegniarz lub pielęgniarka prowadzi nas na oddział.

Tu z kolei musimy zgosić się do dyżurki pielęgniarek, aby dopełnić kolejnych formalności, tym razem przyjęcia na konkretny oddział. Po dopełnieniu formalności zwykle trzeba troszkę poczekać na łóżko, gdyż bywa tak, iż osoba leżąca przd nami, dopiero w dniu naszego przyjęcia zwalnia łóżko, które wymaga jeszcze umycia i przebrania pościeli, czym skwapliwie zajmują sie panie salowe.

Na terenie szpitala znajdują się zielone miejsca i ławeczki, na które można wyjść w ciepłe dni. Niestety wiele ławek wymaga remontu... a ogród ogrodnika...

Na trzecim piętrze znajduje się kaplica, rzadko uczęszczana. Msze są codziennie oprócz sobót o godz. 16.30. Przed i po mszy jest okazja do spowiedzi. Można też poprosić o sakrament namaszczenia chorych. Kaplicę obsługują ojcowie kapucyni z pobliskiego kościoła pw. św. Augustyna, mieszczącego się przy ul. Sudeckiej.

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 10.00 odbywa się obchód lekarski. Trzeba być wtedy w pokoju. Lekarz prowadzący przedstawia nas i historię naszej choroby ordynatorowi. Ordynator zazwyczaj przy tej okazji także bada. Skąd lekarz prowadzący zna historię naszej choroby? Od nas samych, gdyż wcześniej przyjdzie się nam przedstawić i przeprowadzić z nami wywiad. Powinniśmy przedstawić mu wówczas karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia i aktualne wyniki badań.

Większość zabiegów odbywa się w dni powszednie. W soboty i niedziele - drobne zabiegi typu mierzenie temperatury, mierzenie ciśnienia czy pobieranie krwi. W pierwszy dzień pobytu pacjenci standardowo sa poddani badaniu EKG.

Przez całą dobę pacjenci są pod czujną opieką pielegniarek.

Posiłki szpitalne wbrew pozorom są zaskakująco smaczne, więc nie ma potrzeby się samemu dokarmiać. Posiłki wydawane są w godzinach: śniadanie - ok. g. 9.00, obiad - ok. 13.00, kolacja - ok. 18.00.

W okolicy szpitala znajdują się takie ciekawe miejsca, jak: Wieża Ciśnień, Park Skowroni, Park Południowy, Poltegor, stadion, kościół pw. św. Augustyna.

Do szpitala warto ze sobą zabrać: kapcie, piżamę, szlafrok, przybory toaletowe, ręcznik, przyjmowane leki, książkę do czytania, kieszonkowe (na zakupy w kiosku szpitalnym).


03.06.2011 Kaplica szpitalna

03.06.2011 Kaplica szpitalna

03.06.2011 Kaplica szpitalna

03.06.2011 Widok z ogrodu szpitalnego na kościół pw. św. Augustyna

03.06.2011 Widok z ogrodu szpitalnego na kościół pw. św. Augustyna

04.06.2011 Fontanna przy Wieży Ciśnień

07.06.2011 Wieża Cisnień

09.06.2011 Wieża Ciśnień

09.06.2011 Wieża Ciśnień

06.06.2011 Park Południowy

06.06.2011 Park Południowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane.

Patriotyczne koszulki i gadżety

Patriotyczne koszulki i gadżety
Patriotyczne koszulki i gadżety