poniedziałek, 17 czerwca 2019

Billbordy mogą dopasować przekaz reklamowy do Twojej płci, wieku czy zainteresowań


Urzeczywistnia się idea cyfrowych billboardów komunikujących się z przechodniem. Mogą dopasowywać przekaz reklamowy do wieku, płci czy zainteresowań.




Reklamy cyfrowe potrafią zbierać dane o przechodniach z ich smartfonów oraz na podstawie analizy wizualnej umożliwiają reklamodawcom precyzyjne dotarcie z ofertą do potencjalnych klientów. 

Reklama coraz chętniej korzysta z rozwiązań takich jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość. W planach jest stworzenie zdecentralizowanego systemu łączącego bezpośrednio reklamodawców z posiadaczami nośników reklamy.




"Reklama Digital Out of Home to wszechobecna forma reklamy cyfrowej opartej na nośnikach zlokalizowanych w przestrzeni miejskiej. Z jednej strony w znacznie większym stopniu przyciąga uwagę niż tradycyjne formy drukowane, a z drugiej oferuje możliwości znane dotychczas z filmów science fiction. Może się łączyć z dowolnymi bazami danych i wchodzić w interakcje z konsumentem znajdującym się po drugiej stronie ekranu" – tłumaczy Damian Rezner, dyrektor ds. innowacji w firmie Screen Network.

Reklamy DOOH mogą być bardzo precyzyjnie spersonalizowane, co może się okazać kluczowe dla reklamodawców. Dla firm liczy się już nie tylko dotarcie do jak największego grona odbiorców, lecz przede wszystkim do tych, których komunikat reklamowy powinien zainteresować. Wysoki poziom personalizacji współczesnych reklam udaje się osiągnąć dzięki analizie danych o odbiorcach zbieranych przez czujniki montowane przy nośnikach reklamy i analizowanych przez algorytmy. Bramą otwierającą możliwość ich gromadzenia są najczęściej smartfony.

"Nasz telefon komórkowy to skarbnica wiedzy o tym, gdzie przebywamy, jakie mamy zainteresowania czy planujemy dziecko, a nawet jakiej jesteśmy orientacji seksualnej. To wszystko może być przekładane na przekaz reklamowy, w ramach którego główną rolę pełni ekran. Jest on drzwiami przyjmującymi dane, dobierającymi odpowiednią reklamę, dzięki której możemy trafić do konsumenta z przekazem reklamowym, który przełoży się na jego zakup" – przekonuje Damian Rezner.

Wykorzystywanie w celach marketingowych danych zbieranych przez telefony z jednej strony budzi powszechny sprzeciw, z drugiej zaś sami użytkownicy godzą się na gromadzenie tych danych, głównie dlatego, że nie czytają treści zgód zatwierdzanych przy instalacji aplikacji. Według raportu KPMG ledwie co siódma osoba nie wyraża zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. To zaś, jak te informacje zostaną wykorzystane, zależy w dużej mierze od polityki i etyki firm. Przykładowo Google kładzie nacisk na ochronę danych osobowych. Nie oferuje więc spersonalizowanych reklam w oparciu o numer karty kredytowej, rachunek bankowy czy dane z dowodu osobistego. Nie godzi się ponadto na personalizację w oparciu o dane dotyczące orientacji seksualnej, wyznania czy sytuacji zdrowotnej. Brakuje natomiast sztywnych reguł prawnych dotyczących zasad personalizacji reklamy DOOH.

Tymczasem upowszechnienie spersonalizowanej reklamy typu Digital Out of Home będzie następowało coraz szybciej, a to za sprawą upowszechnienia dostępu do szybkiego internetu. To za jego pośrednictwem następuje wymiana danych między nośnikiem, a telefonem, a co za tym idzie – odbiorcą. Z technicznego punktu widzenia za całym rozwiązaniem stoi szereg technologii już dziś stosowanych w personalizacji reklam, która odbywa się głównie poprzez przekazanie i obróbkę przez algorytmy sztucznej inteligencji informacji dotyczących zainstalowanych na smartfonie aplikacji i tego, jakie dane te aplikacje zbiorą. Może to być na przykład dzienna aktywność fizyczna, zmiany lokalizacji, a także parametry życiowe. Kolejnym źródłem pozyskania danych niezbędnych do opracowania profilu reklamowego są odwiedzane witryny czy historia wyszukiwania.

"To bardzo elastyczne medium. Możemy je łączyć z dowolnymi bazami danych, z nowymi urządzeniami. Technologia beaconów polega na instalowaniu przy półkach z produktami urządzenia, które skanuje użytkowników aplikacji mobilnych w pobliżu danej półki. Jeżeli będziemy w danym momencie w sklepie, będziemy przechodzić obok takiej półki, nasz telefon komórkowy zareaguje, zainteresuje nas danym produktem, a jednocześnie tę samą reklamę zobaczymy na ekranie w sklepie" – wskazuje ekspert.

Reklama DOOH stwarza również możliwości do wdrożeń technologii blockchain. Szwajcarska sieć reklamowa HYGH pracująca w modelu peer-to-peer opracowała platformę łączącą właścicieli wyświetlaczy publicznych z reklamodawcami. Dzięki niej każdy może się stać reklamodawcą i docierać do sprofilowanej grupy klientów, niezależnie od wielkości firmy. Poprzez wykorzystanie technologii STO (Security Token Offering) i stworzenie tokena podobnego do kryptowaluty HYGH chce zbudować zdecentralizowany system, który umożliwi firmom różnej wielkości dotarcie do reklamy zewnętrznej w czasie rzeczywistym, niezależnie od budżetu.

W Londynie z kolei do kampanii reklamowej promującej krwiodawstwo została użyta technologia rozszerzonej rzeczywistości. Gdy przechodnie umieścili swojego iPhone’a przed cyfrowym billboardem, na ekranie pojawiała się naklejka, którą należało nakierować w miejsce wkłucia igły. Wówczas symulacja w rozszerzonej rzeczywistości pokazywała wkłucie w rękę użytkownika. Możliwości zastosowania jest jednak znacznie więcej.

"Mocno rozwijają się rozwiązania oparte na type learning i na sztucznej inteligencji, w tym m.in. na technologii rozpoznawania obrazu. W tym momencie te ekrany są w stanie rozpoznawać płeć, wiek, to, czy mamy zarost, to, czy się uśmiechamy, i przekładać to na przekaz reklamowy adekwatny do naszej płci czy naszego nastroju" – dodaje Damian Rezner.
Newseria



środa, 5 czerwca 2019

Jak założyć stowarzyszenie - kurs krok po kroku


Jeśli marzy Ci się działalność społeczna i pomaganie ludziom, pomyśl o założeniu stowarzyszenia. 

Pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie, szerzenie lokalnych inicjatyw wśród społeczeństwa lub zebranie grupy osób o tych samych zainteresowaniach do łatwych nie należy. W osamotnieniu trudno jest realizować swoje cele życiowe wyższego rzędu. Natomiast w grupie jest raźniej.

Jak zacząć?

Pierwszy krok to znalezienie i skupienie wokół siebie ludzi chętnych do działania w tym samym celu. Przeważnie jest to cel społeczny, dobroczynny lub charytatywny dla dobra ogółu.

Kolejnym krokiem jest zalegalizowanie i sformalizowanie Waszej grupy ludzi. W gąszczu przepisów i restrykcji prawnych człowiek niekiedy czuje się zagubiony. Ustawy, przepisy, cały ten urzędniczy język na początku wydaje się trudny i niezrozumiały.

Na tym etapie będziecie musieli sobie odpowiedzieć na pytanie co chcecie robić, do kogo będą skierowane Wasze działania i w jakiej formie.

Jedną z takich form dostępnych w Polsce jest działalność w formie organizacji pozarządowej nazywanej formalnie Stowarzyszeniem. W celu zalegalizowania Waszej działalności będziecie potrzebować zmierzyć się z procedurą rejestracyjną Stowarzyszenia.

Z kursu "Jak założyć Stowarzyszenie krok po kroku" dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze w tym temacie od strony praktycznej.

Oto zagadnienia poruszone w kursie:

· Jak założyć stowarzyszenie, od pomysłu do działania. 
· Kto, kiedy i jak może utworzyć Stowarzyszenie. 
· Co może, a czego nie może Stowarzyszenie. 
· Jak prawidłowo napisać statut. 
· Jak skompletować osoby chętne do działania w Stowarzyszenia. 
· Rejestracja Stowarzyszenia krok po kroku. 
· Jakie dokumenty będziesz potrzebować. 
· Co, gdzie i kiedy trzeba złożyć. 
· Jakie urzędy i instytucje trzeba odwiedzić. 
· W jakiej formie zawiązać działalność, 
· Stowarzyszenie czy Fundacja. 
· Co po zarejestrowaniu Stowarzyszenia. 
· Jak wygląda życie Stowarzyszenia na co dzień. 
· Działalność w Stowarzyszeniu od Kuchni. 
· Skąd wziąć pieniądze na działalność Stowarzyszenia. 
· Skąd wziąć pieniądze na rozwój Stowarzyszenia. 
· Ile będziesz potrzebować czasu i poświęcenia na taką działalność. 
· Ile kosztuje czasu i pieniędzy rejestracja Stowarzyszenia. 
· Ile kosztuje czasu i pieniędzy działalność Stowarzyszenia po zarejestrowaniu. 
· Jakim organom kontrolnym podlega Stowarzyszenie i jak im się nie narazić. 
· Dofinansowanie i dotacje dla Stowarzyszeń. 
· Co zrobić, żeby Stowarzyszenie nie padło po zarejestrowaniu. 
· Jak rekrutować i współpracować z ludźmi w Stowarzyszeniu. 
· Jak nie narazić się nikomu swoją działalnością. 
· Co zrobić, żeby ludzie pokochali Twoje Stowarzyszenie.

To wszystko i o wiele więcej masz w jednym kursie. Zebrane w całość wraz z komentarzem osoby, która przeszła przez cały proces rejestracji Stowarzyszenia i jego działalności.

Po zarejestrowaniu Stowarzyszenia czeka Cię jeszcze wiele pracy, żeby Twoje Stowarzyszenie utrzymało się na rynku i działało z sukcesem. Autor kursu dzieli się wiedzą, jak i co zrobić przed i po zarejestrowaniu Stowarzyszenia, żeby odnieść sukces.

Przejdź do formularza zapisu na kurs



Jak założyć spółdzielnię socjalną - kurs krok po kroku


W Polsce można prowadzić działalność gospodarczą na wiele sposobów. Jednym z nich jest prowadzenie spółdzielni socjalnej.




Bezczynne siedzenie i czekanie na idealną pracę do niczego nie prowadzi. Należy wziąć los we własne ręce. Ostatnio fundusze europejskie ułatwiają aktywizację osób bezrobotnych czy wykluczonych społecznie. Często bywa, że osoby bezrobotne czują się zagubione w aktualnych przepisach i zasadach jakie panują na rynku pracy.

Nie każdy jest zaradny i przebojowy. Posiadając pomysł lub umiejętności, które rozwiązują problemy społeczeństwa lub zaspokajają ludzkie potrzeby nie ma się co zastanawiać. Należy spróbować własnych sił. Przedsiębiorczości można się nauczyć i to najlepiej poprzez działanie.

Spółdzielnię socjalną można założyć w kilka osób (wymagane jest minimum 5 osób). Dzięki temu nie jest się osamotnionym w podjęciu działania. Z doborem partnerów do biznesu nie należy się spieszyć. Lepiej najpierw dobrze poznać daną osobę, podobnie jak z wyborem współmałżonka czy współmałżonki.

Jak każda forma prowadzenia działalności gospodarczej spółdzielnia socjalna ma swoich zwolenników i przeciwników. Zamiast oceniać należy rozważyć możliwość skorzystania z takiej formy prowadzenia biznesu póki są pieniądze na rozpoczęcie takich inicjatyw.

Osoby zakładające spółdzielnie socjalną nie muszą być z tego samego regionu. Wystarczy, że odpowiednio się zaangażują i odpowiedzialnie podejdą do tematu.

Gdy już skompletujesz swoją drużynę, możecie odbić się od urzędniczego i biurokratycznego muru. Przepisy, ustawy, terminy, formularze i cały ten urzędniczy język może sprawić, że poczujesz się zagubiony.

Aby Ci pomóc przebrnąć przez ten biurokratyczny gąszcz, powstał kurs "Jak założyć spółdzielnię socjalną krok po kroku", który da Ci poznać wszystkie wady i zalety spółdzielni socjalnej, a także poznasz cały proces rejestracji i działania w takiej formie na co dzień w biznesie.

Oto czego się dowiesz z tego kursu:

- Kto, jak i kiedy może założyć Spółdzielnię Socjalną;
- Wszystkie najważniejsze prawa i obowiązki członków;
- Jak założyć Spółdzielnie Socjalną krok po kroku;
- Wady i zalety tej formy prowadzenia działalności gospodarczej;
- Jak Spółdzielnia Socjalna zarabia na życie;
- Co po zarejestrowaniu;
- Jak utrzymać się na rynku;
- Skąd wziąć pieniądze na założenie Spółdzielni Socjalnej;
- Skąd wziąć pieniądze na prowadzenia działalności gospodarczej w formie Spółdzielni socjalnej;
- Jak nie zbankrutować;
- Skąd wziąć pieniądze na rozwój Spółdzielni Socjalnej;
- Jak wygląda taka działalność na co dzień;
- Ile to wszystko kosztuje czasu i pieniędzy;
- Czy Spółdzielnia Socjalna jest dla Ciebie;
- Nie wpakuj się na minę życiową.





Patriotyczne koszulki i gadżety

Patriotyczne koszulki i gadżety
Patriotyczne koszulki i gadżety