wtorek, 16 maja 2017

Imprezy Wrocław i okolice maj/czerwiec 2017


Imprezy we Wrocławiu i okolicach - maj/czerwiec 2017


17 maja 2017 o godz. 20:00 Vertigo Jazz Klub & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław
World-Wide Comedy Presents...
Story Party is an event where you'll hear courageous storytellers talk about a time they got played, made, or just tangled up in that love stuff. The show runs approximately one hour followed by a chance to laugh and drink some more.
KUP BILET

18 maja 2017 o godz. 18:00 Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Stand-up na Wrocku (Festiwal WROCEK 2017)
Stand-up na Wrocku to cykl imprez odbywających się raz w miesiącu w Klubie Firlej w ramach kultowego Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek. Każda impreza to ponad dwie godziny doskonałej rozrywki w klimacie stand-up comedy w wykonaniu najlepszych polskich komików. Mecenat nad wydarzeniem sprawuje miasto Wrocław. Program przeznaczony dla osób dorosłych.
KUP BILET

19 maja 2017 o godz. 11:00 Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Bass & Beat Festival Karnety
Bass&Beat Festival 2017 to międzynarodowy festiwal skoncentrowane na nowych trendach i tendencjach w muzyce ze szczególnym uwzględnieniem gry na basie i kontrabasie. Przed nami 3 dni doskonałych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Gwiazdami festiwalu będą m.in. legendarny wirtuoz kontrabasu Renaud Garcia-Fons, amerykański basista Janek Gwizdala (współpracujący m.in. z Mike'm Sternem, Randym Breckerem i Patem Methenym), ukraiński basista Igor Zakus oraz Jaromir Honzak z Czech. Polskę reprezentować będą m.in. Wojtek Pilichowski, Marcin Pendowski, Grzegorz Piasecki i Jakub Olejnik. Częścią festiwalu będzie "strefa eksperymentu" - laboratorium będące obszarem konfrontacji muzyki z różnych kręgów kulturowych, w oparciu, oczywiście, o brzmienie basu. Zaproszeni artyści zaprezentują rozmaite techniki gry. Będzie można ich spotkać podczas warsztatów, na scenie festiwalowej podczas wywiadów czy koncertów, ale również na wieczornych jam session dostępnych dla wszystkich uczestników. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty prowadzone przez najlepszych basistów i kontrabasistów z Polski oraz z Europy. Zapraszamy nie tylko muzyków! Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego! Full Pass upoważnia do wejścia na wszystkie warsztaty i wszystkie koncerty w dniach 19-21.05. 

19 maja 2017 o godz. 13:00 Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Bass & Beat Festival Karnety
KUP BILET

19 maja 2017 o godz. 18:30 Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Bass & Beat Festival Karnety
KUP BILET

20 maja 2017 o godz. 11:00 Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Bass & Beat Festival Karnety
KUP BILET

20 maja 2017 o godz. 20:00 Centrum Reanimacji Kultury, ul. Jagiellończyka 10 c/d, Wrocław
Stand-up Polska
WROCŁAWSKI ODCINEK SPECJALNY Zalewski & Borkowski Przedstawiają to autorski cykl imprez, podczas którego tytułowi prowadzący przedstawiają kolejne warstwy polskiej komedii na żywo, opatrujące je autorskim prowadzeniem. Tym razem ekscytacja jest niesamowita, ponieważ to pierwsza pozawarszawska edycja. Robimy ją, co chyba oczywiste, we Wrocławiu. Tak jest, podczas Nocy Nadodrza w klimatycznym Centrum Reanimacji Kultury wystąpią dwaj świetni komicy, poprowadzi dwóch dobrych przyjaciół, a support zapewne kilku miejscowych dżentelmenów. Ponieważ Zalewski w stolicy Dolnego Śląska spędził 26 lat swojego życia, nie zabraknie nawiązań do miejscowych nawyków, których tu nie wymieni, bo po co psuć niespodziankę. UWAGA: Impreza dla osób pełnoletnich. Bilety: 15zł (przedsprzedaż)/25zł w dniu eventu.
KUP BILET

23 maja 2017 o godz. 20:00 Westgate, I Oddział Avivy, ul. Lotnicza 12, Wrocław
Klub Trenerów
Nasz Klub Trenerów obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawe atrakcje. Głównym z nich jest szkolenie Michała Kasprzyka. Oto szczegóły:

O WARSZTACIE:
Nie ulega wątpliwości, że przemówienia są jedną z broni w arsenale trenera. Nawet w trakcie szkoleń, wygłaszasz dziesiątki mini-przemówień tłumacząc teorię, zasady ćwiczeń czy podsumowując je. Ale można je wykorzystać również poza salą szkoleniową - konferencje są świetnym miejscem do budowania marki trenera i promowanie swoich usług (również dla trenerów wewnętrznych). Nie można tego jednak robić byle jak, bo można sobie zaszkodzić. Warsztat będzie składał się z 3 części:
1. Pewność siebie na scenie - bo nie każdy trener, który czuje się jak ryba w wodzie wśród 10 uczestników na sali szkoleniowej, jest gotowy na wyjście na scenę przed 100 i więcej ludzi.
2. Budowanie przemówienia - na sali szkoleniowej często masz cały dzień na przekazanie swojej wiedzy, ale jak to wszystko skondensować do 15 minut?
3. Promocja - jak wykorzystać przemówienia do tego, żeby zdobywać nowych klientów?

O PROWADZĄCYM:
Cześć, jestem Michał Kasprzyk.
Przemówienia publiczne są częścią mojego życia już od kilku lat. Wszystko zaczęło się od TEDxWroclaw - konferencji na licencji TED o Pomysłach Wartych Rozpowszechniania. Regularnie przygotowuję mówców do ich wystąpień (np. na kongresie Impact CEE), szkolę z umiejętności prezentacyjnych, przemawiam na wydarzeniach (np. na European Forum for Higher Education) i prowadzę je (np. European Startup Days na Europejskim Kongresie Gospodarczym). Jestem założycielem Biura Mówców Spice, które stworzyłem, żeby zwiększać jakość eventów przez pomoc organizatorom w kontakcie ze świetnymi mówcami i żeby rozwinąć umiejętności... tych mniej świetnych. W jednym ze swoich najnowszych projektów, ze współpracownikami ze Space Is More Training pracujemy nad szkoleniami w bazie marsjańskiej. Wierzę, że nikt nie może być dobry we wszystkim. Ja znam się na przemawianiu, więc pomagam ludziom, którzy są dobrzy w innych dziedzinach, żeby wyjście na scenę było dla nich bezproblemowe i żeby publiczność ich pokochała.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat. 

25 maja 2017 20:00 Świdnicka 12, ul. Świdnicka 12, Wrocław
Stand Up Madness
I kolejne testowanko! Zapraszamy na jedyną we Wrocławiu imprezę na której możecie zobaczyć zaprawionych w boju komików z całej Polski, którzy przyjadą specjalnie, żeby przetestować swój materiał.
A to wszystko już 25 maja! Wrocławianie na ten jeden wieczór wykonają kontrolę jakości żartów. No bo kto jak nie Wrocław powie szczerze czy komik wykonał dobrą robotę czy nie!

Na prowadzeniu starsza i bardziej ułożona połówka stand-up madness czyli: Łukasz Kuśnir.

A na drugiej edycji wystąpią dla was:
1. Wojtek Pięta - Kraków!
2. Klaudia Matuszewska - Poznań!
3. Rafał Sumowski - Warszawa!
4. Tomek Nowaczyk - Kościan!
5. Dariusz Ratajczak - Poznań!
6. Kamil Ozimiński - Łódź!
7. Kuba Wardęga Stand-Up - rynsztok!

Lista jeszcze może się powiększyć :) 

25 maja 2017 o godz. 20:30 Vertigo Jazz Klub & Restaurant, ul. Oławska 13, Wrocław
Marian Opania
"Mam nadzieję, że trochę mnie Państwo znacie a więc nie muszę za dużo o sobie opowiadać. Jak wiecie zajmuję się również estradą. Skąd ten nieskromny tytuł "Moje fascynacje"? Ano stąd, że ten recital to różnorodny "coctail" ulubionych utworów, które w trakcie mojego życia najbardziej mnie zafascynowały a więc: najcelniejsze monologi pióra Antoniego Słonimskiego, tzw. szmoncesy. Również nieco frywolne teksty Marcina Wolskiego, zagraniczne teksty, niemieckie, rosyjskie np: "W museum" Michaiła Żwanieckiego w tłum. Jana Pietrzaka. Śpiewam też w tym koncercie piosenki Jackues'a Brela, pieśni Bułata Okudżawy, W. Wysockiego, Wojciecha Młynarskiego, Jana Wołka czy Jerzego Satanowskiego. Gram ten recital w kraju jak też za granicą. A więc nieśmiało zapraszam Państwa na mój występ. Nie zanudzicie się i każdy z widzów znajdzie coś dla siebie". 

20 czerwca 2017 o godz. 17:15 Teatr Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67, Wrocław
Czego Nie Widać
Obwoźna grupa teatralna przygotowuje się do premiery szmirowatej dość produkcji - spektaklu pt. "Co widać". Zostało bardzo mało czasu. Budżet jest ograniczony. Ekipa techniczna okrojona. Reżyser zmęczony. A aktorzy?... No cóż... Jeżeli problemem jest już nawet zapamiętanie tekstu podczas próby generalnej, to jak radzić sobie, z dwoma burzliwymi romansami, krótkowzrocznością młodej gwiazdki, stale psującą się dekoracją i wiecznie znikającym nestorem, który na dodatek poważnie nadużywa alkoholu...? Czy w takich warunkach da się pracować? Na pewno nie sposób się nie śmiać. Konstrukcja "Czego nie widać" jest oparta na ukazaniu teatru w teatrze. Autor wyszedł z założenia, że podglądanie zakulisowej bieganiny, wszystkiego czego zazwyczaj w teatrze nie widać, jest równie ciekawe jak akcja samego przedstawienia. W związku z tym widz otrzymuje dwa w jednym. I ogląda spektakl w spektaklu. "Czego nie widać" to sztuka kultowa, nazywana najzabawniejszą farsą, jaka kiedykolwiek została napisana. Aż dziw, że nigdy wcześniej nie została zrealizowana w najbardziej rozpoznawalnym teatrze komediowym w Polsce. W Kwadracie jej wyreżyserowania podjął się Dyrektor - Andrzej Nejman. 

20 czerwca 2017 o godz. 20:15 Teatr Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67, Wrocław
Czego Nie Widać
KUP BILET

24 września 2017 o godz. 20:00 Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1, Wrocław
Grupa POD BUDĄ

Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt ( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

4 listopada 2017 o godz. 20:00 Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, Wrocław
Utwory Pink Floyd w blasku księżyca
Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na wielkie muzyczne przedstawienie 4 listopada o godz. 20:00 do Sali Koncertowej Radia Wrocław zaprasza grupa Spare Bricks, grająca utwory słynnego brytyjskiego zespołu. Co czeka Was na koncercie ? Oczywiście przede wszystkim ponad dwie godziny muzyki przez duże M. W świetnych wykonaniach dolnośląskiego zespołu Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak "Another Brick in the Wall part II", "Shine on You Crazy Diamond", "Comfortably Numb", "Wish You Were Here", "Hey You", dwudziestominutową suitę "Echoes", kilka bardziej współczesnych piosenek oraz większość repertuaru z najpopularniejszej płyty zespołu, czyli "The Dark Side of the Moon". Z "Ciemnej strony Księżyca" pojawi się m.in. kompozycja "The Great Gig in the Sky", w której ze słynną wokalizą zmierzy się Agnieszka Szpargała, główna wokalistka i zarazem saksofonistka zespołu. Kobiecy wokal to jeden z głównych elementów, jaki wyróżnia Spare Bricks wśród innych zespołów grających piosenki Pink Floyd. Jak podkreślają członkowie grupy, nie chcą kopiować swego ulubionego zespołu dosłownie. Klasyczne utwory wykonują nadając im osobisty charakter, ale na pewno z szacunkiem dla oryginałów. Grupie będzie towarzyszył chór dziecięcy z Wrocławia. Miłośnicy muzyki Pink Floydów nie będą zawiedzeni.

5 listopada 2017 o godz. 18:00 Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, Wrocław
Piotr Bałtroczyk
Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:" Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: "Dobry wieczór Państwu", jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu. 

13 listopada 2017 o godz. 19:00 Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Zbigniew Wodecki
Zbigniew Wodecki. Tej postaci nie trzeba przedstawiać nikomu. Urodzony w Krakowie artysta to piosenkarz, instrumentalista oraz kompozytor. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość przebojów które śpiewała cała Polska. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. W trakcie swojej kariery na scenicznej śpiewał z absolutną większością polskich gwiazd. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" czy "Chałupy". Laureat wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówi, że jest "śpiewającym muzykiem". Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta! "Mój Jubileusz" to koncert z największymi przebojami artysty. Na scenie pojawią się również goście zaproszeni przez jubilata.
Ten koncert to wydarzenie wyjątkowe. Na nim trzeba być.
KUP BILET 

30 listopada 2017 o godz. 20:00 A2 Centrum Koncertowe, ul. Góralska 5, Wrocław 
Ania Dąbrowska
Ania Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrała dotychczas pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty. Łącznie sprzedała ponad 300 000 egzemplarzy. Jest laureatką dziewięciu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy. W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu. "Dla naiwnych marzycieli" to przełomowy album Artystki, na który fani czekali wyjątkowo długo, bo aż 4 lata. Płyta zapowiadana była jako podsumowanie pewnego okresu w życiu i początek zupełnie czegoś nowego, współpraca z nową ekipą i absolutnie nowy materiał. Czy artystka sprostała oczekiwaniom? Jest to pytanie, na które można udzielić tylko jednej odpowiedzi - twierdzącej. Płyta "Dla naiwnych marzycieli" zadebiutowała na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży już w dniu premiery czyli 4 marca 2016. Od tego momentu Ania Dąbrowska nie schodzi z OLiSu i jak widać, nadal nie ma takiego zamiaru! Album od pół roku stale utrzymuje się w czołówce wśród 10 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Wyróżniony został przez ZPAV statusem Platynowej Płyty, singiel "W głowie" również pokrył się Platyną, a nominowany do Fryderyka utwór "Nieprawda" zyskał Złoto. Do stacji radiowych trafił niedawno trzeci singiel zatytułowany "Poskładaj mnie". Tak jak każdym poprzednim singlem wokalistka wprowadza słuchaczy w dobry nastrój, nie tylko pozytywną melodią, ale również swoim głosem, który od zawsze działa jak najlepszy lek. 18 listopada ukazało się specjalne wydanie winylowe płyty "Dla naiwnych marzycieli"! W sieci pojawił się wyczekiwany teledysk Ani Dąbrowskiej do piosenki "Porady na zdrady (Dreszcze)" promującej nową komedię Ryszarda Zatorskiego - twórcy hitów "Nigdy w życiu!", "Tylko mnie kochaj", "Dlaczego nie!" i "Dzień dobry, kocham Cię!". To już druga po utworze "Nigdy nie mów nigdy" (10 milionów wyświetleń na Youtube!) filmowa przygoda artystki. Poprzednia piosenka promująca film Ryszarda Zatorskiego - "Dzień dobry, kocham Cię" w wykonaniu Libera i Basi Kurdej-Szatan stała się dużym hitem i na samym tylko Youtube odnotowała blisko 9 milionów wyświetleń. "Ta piosenka przeleżała w szufladzie kilka lat i nawet był plan, aby trafiła na płytę "Dla naiwnych marzycieli". Nie udało nam się jednak wtedy znaleźć dobrego sposobu na jej aranżację. Kluczem okazał się film i propozycja napisania do niego utworu. Od razu pomyślałam o tej piosence, bo zawsze wierzyłam, że ma w sobie duży potencjał" - tak o swoim nowym utworze mówi Ania Dąbrowska.
KUP BILET



Giełda Staroci i Militariów oraz Jarmark Produktów Lokalnych w Oleśnicy


Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na Giełdę Staroci i Militariów oraz Jarmark Produktów Lokalnych, które odbędą się na oleśnickim rynku w niedzielę 21 maja 2017 roku w godz. 8:00-15:00.

Wszystkich kolekcjonerów, miłośników staroci i pasjonatów antyków zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Wydarzenia Plenerowego – Giełda Staroci i Militariów oraz Jarmarku Produktów Lokalnych.  

 Źródło: BiFK


Noc Muzeów w Oleśnicy


Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach Nocy Muzeów zaprasza 20 maja 2017 roku do bezpłatnego zwiedzania oleśnickich zabytków, instytucji kultury i budynków użyteczności publicznej.

Czym jest komora fumigacyjna? Czy istnieje podziemne przejście między budynkiem sądu a więzieniem? Gdzie przeniesione zostały rzeźby, które dawniej znajdowały się na bramach miejskich? Jak po zmierzchu wygląda Oleśnica z okien Bramy Wrocławskiej? 

Tego i o wiele więcej będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego wieczoru w Oleśnicy. 

Od 18:00 do 24:00 potrwa organizowana w Oleśnicy już po raz czwarty Noc Muzeów. Do współpracy przy organizacji wydarzenia zaproszone zostały m.in. Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, Zamek Książęcy w Oleśnicy, Archiwum Wojskowe, Sąd Rejonowy, Urząd Miasta oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Twardowskiego. 

Ramowy program Nocy Muzeów: 

14:00-16:00 – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obowiązują zapisy: muzeum@muzeum.olesnica.pl, 71-716-52-23. Ilość miejsc ograniczona. Zbiórka: Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11.

15:00-18:00 – warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży organizowane w ramach III Powiatowego Festiwalu Sztuki, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, ul. Wojska Polskiego 56.

16:00-20:00 – wystawa pokonkursowa „Kolor, Taniec, Ruch”, Galeria 56, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, ul. Wojska Polskiego 56.

16:00-21:00 – Archiwum Wojskowe w Oleśnicy, ul. Wileńska 14. Wejścia będą odbywały się w grupach dwudziestoosobowych o pełnych godzinach. Ostatnie zwiedzanie odbędzie się o godzinie 20:00. Zbiórka w Biurze Przepustek.

18:00-22:00 – budynek Urzędu Miasta Oleśnicy, Rynek-Ratusz. Wejścia będą odbywały się w dwudziestoosobowych grupach od godziny 18:15. Zbiórka w holu na parterze.

18:00-22:00 – budynek Sądu Rejonowego, ul. 3 Maja 48/49. Wejścia będą odbywały się w trzydziestoosobowych grupach od godziny 18:00.

18:00-22:00 – budynek II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy im. księdza Jana Twardowskiego, ul. Wojska Polskiego 56.

18:00-22:00 – Zamek Książęcy w Oleśnicy – dziedziniec, hol na parterze, Hol pod Słoniem, sala Rycerska, ul. Zamkowa 4.

18:00-24:00 – Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11, wstęp wolny.

18:00-24:00 – wystawa prac ceramicznych dorosłych uczestników warsztatów prowadzonych przez Stowarzyszenie Artystyczne MAK „Piękno wysokich temperatur”, kuratorki: Kamilla Kasprzak, Marzena Klimowicz, Galera Brama Wrocławska.

 Źródło: BiFK


Odkryj tajemnice oleśnickiego zamku


Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy zaprasza dzieci i młodzież na Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które odbędą się w czwartek 18 maja od godz. 10:00.

W programie warsztaty artystyczne, historyczne i edukacyjne.

Zwiedź zamek z przewodnikiem, a potem odszukaj ukryty skarb księcia Wilhelma. 

Marzysz o tym, aby zostać średniowiecznym budowniczym? Zbuduj z nami pałac dla księżniczki!

Zobacz jak wygląda praca kowala i wykuj broń dla rycerza.
 
Przewidywane są trzy tury zwiedzania, zapisy na wydarzenie nie są wymagane.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Źródło: olesnica.pl


wtorek, 14 marca 2017

Imprezy Wrocław i okolice marzec/kwiecień 2017


Imprezy we Wrocławiu i okolicach - marzec/kwiecień 2017


19 marca 2017 o godz. 16:00 Teatr Polski, Wrocław
BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR, występują m.in. Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg
Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood, która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. [...] Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie, to wszystko w najnowszym spektaklu Jakuba Przebindowskiego "Być jak Elizabeth Taylor". Jak mówi autor sztuki: "Być jak Elizabeth Taylor" to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę. 

23 marca 2017 o godz. 19:00 Hala Stulecia, Wrocław
Stand-up Polska, prowadzący: Bartosz Zalewski
"Ale ten czas leci. Dopiero wróciliśmy z poprzedniej Wielkiej Trasy, jeszcze nie skończyliśmy montować klipów, a zaraz ruszamy w następną?! Na serio? Na serio! Przez cały marzec będziemy wstawać na śniadanie, jechać busem, meldować się w hotelu, jechać busem, występować, jechać busem, spać, wstawać na śniadanie, jechać busem... Głównie będziemy jeździć busem, ale dzięki temu dojedziemy i do Twojego miasta!"
KUP BILET

25 marca 2017 o godz. 18:00 Hala Arena, Poznań
OPERA "MOJŻESZ" 
Opera "Mojżesz" to produkcja Opery Lwowskiej. Światowa premiera opery miała miejsce 23 czerwca 2001 roku. Była dedykowana papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymki na Ukrainę. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Stolicy Apostolskiej, która przyznała na ten cel 75 tys. dolarów. Wiara Mojżesza w jedynego Boga została przyjęta przez wiele narodów świata. Mojżesz jako prorok jest szanowany przez chrześcijan, izraelitów i muzułmanów. Stał się symbolem mądrości i przewodnika narodów. Inscenizacje wyreżyserował polski artysta urodzony we Lwowie, Zbigniew Chrzanowski. Opera składa się z 2 aktów, 5 scen z prologiem i epilogiem. Scenografia przenosi widza na wypaloną przez słońce pustynię. Do tego gra świateł i efekty dymne. Mamy uczucie uczestniczenia w trudzie, monotonii życia tułaczy. Reżyser pokazuje złożoną sytuację i losy przewodnika, który w pewnym momencie zostaje odrzucony przez tych, którzy mu zawierzyli. Mojżesz przeżywa wielki dylemat odtrącenia. Nękają go rozterki o słuszności wyboru. 

26 marca 2017 o godz. 19:00 Klubokawiarnia Mleczarnia, Wrocław
World-Wide Comedy Presents...
Three guys. Three countries. One explosive night of comedy!
KUP BILET

29 marca 2017 o godz. 19:30 Sala Koncertowa Radia Wrocław
Sergio & Odair Assad

Urodzeni w Brazylii bracia Sérgio i Odair Assad są nowym punktem odniesienia dla gitarzystów z całego świata wprowadzając nowe standardy poprzez swoją pomysłowość, innowacyjność i ekspresję. Ich wyjątkowy artyzm i niesamowite zgranie zawdzięczają bogatej tradycji muzycznej swojej rodziny, a także studiów u gitarzystki i lutnistki Moniny Tavory, studentki słynnego Andresa Segovii. 
KUP BILET

1 kwietnia 2017 o godz. 17:00 Sala Koncertowa Radia Wrocław
Kabaret Pod Wyrwigroszem
Krakowski Kabaret Pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje w czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W procesie twórczym uczestniczy także Tomasz Olbratowski, dziennikarz - satyryk z radia RMF FM. W najnowszym, tegorocznym programie Kabaretu pod Wyrwigroszem - "Variaté" znajdą Państwo najnowsze skecze, monologi i piosenki. Błyskawiczne tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych aktualności stanowią o jego powodzeniu na estradach całego kraju.
KUP BILET

2 kwietnia 2017 o godz. 19:00 ATM Scena na Bielanach, Bielany Wrocławskie
IRENA SANTOR
Wyjątkowy koncert, który będzie spotkaniem z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty "Kręci mnie ten świat" oraz utwory z najnowszej płyty "Punkt widzenia", która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów zdobyła także serce i uznanie publiczności.
KUP BILET

6 kwietnia 2017 o godz. 18:30 Teatr Polski, Wrocław
NARODOWY TEATR BALETU Z ODESSY - JEZIORO ŁABĘDZIE
Temat baletu zaczerpnięty jest z różnych legend o dziewczynie zaklętej w ptaka, występujących w mitologii greckiej i folklorze baśniowym wielu krajów Europy i Wschodu. Akcja rozgrywa się w nieokreślonej epoce, w jakimś zakątku Europy. Z okazji dnia pełnoletności księcia Zygfryda odbywa się festyn, młodzież wiejska bawi się i tańczy w obecności dworu. Księżna oznajmia synowi, że jutro będzie musiał wybrać narzeczoną spośród przedstawionych mu na balu panien. Zygfryda martwi decyzja matki. By oderwać go od smutnych myśli, przyjaciele proponują wyprawę na polowanie. W dali widać stadko przylatujących łabędzi. Skalisty brzeg jeziora. Zjawia się stado łabędzi z królową na czele. Przyjaciel księcia Benno z towarzyszami celują z łuku do ptaków. Przybiega Zygfryd, przymierza się do strzału, gdy nagle staje przed nim królowa Odetta. Oczarowany jej pięknością książę nie pozwala strzelać do ptaków i odprawia myśliwych. Ze wszystkich stron otaczają go białe łabędzie, Odetta wyjaśnia księciu ich tajemnicę: zły czarownik Rotbard zamienił ją i jej towarzyszki w łabędzie, które tylko o północy nad brzegiem jeziora mogą przybierać ludzką postać. Zaklęcie to może jedynie złamać szczere uczucie człowieka, który nigdy jeszcze nie wyznał nikomu miłości.
KUP BILET

7 kwietnia 2017 o godz. 19:30 Hala Stulecia Wrocław
DŻEM
Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Legenda bluesowo-rockowego grania! 
Zespół Dżem powstał w 1973 roku, jednak potęga jego utworów sprawia, że są one aktualne również teraz. Charyzma członków zespołu z Ryszardem Riedlem na czele przyniosła im ogromne uznanie i popularność. Dżem w obecnym składzie to kontynuacja ważnej historii legendy muzyki. Niezliczona liczba hitów, ale także nowe przeboje utrzymane w charakterystycznym stylu zespołu Dżem oraz niepowtarzalna atmosfera - tego wszystkiego doświadczycie podczas wyjątkowej trasy zespołu.
KUP BILET

8 kwietnia 2017 o godz. 19:00 Club Carpe Diem, Wrocław
Beyond The Event Horizon
Poznański kwintet mający na koncie występy przed takimi grupami jak Crippled Black Phoenix, Antimatter i Long Distance Calling przypomni materiał ze swojego debiutu "Event Horizon", wydanego niedawno na winylu. Zespołowi towarzyszyć będą reprezentanci sceny postrockowej i progresywnej ze stolicy Wielkopolski: Abstrakt, Ayden, Appleseed i Allan Hills oraz dodatkowi goście.
KUP BILET 


20 kwietnia 2017 o godz. 20:00 Klub Firlej, Wrocław
Stand-up na Wrocku (Festiwal WROCEK 2017)
Stand-up na Wrocku to cykl imprez odbywających się raz w miesiącu w Klubie Firlej w ramach kultowego Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek. Każda impreza to ponad dwie godziny doskonałej rozrywki w klimacie stand-up comedy w wykonaniu najlepszych polskich komików. Mecenat nad wydarzeniem sprawuje miasto Wrocław. Program przeznaczony dla osób dorosłych.
KUP BILET

24 kwietnia 2017 o godz. 19:00 Teatr Polski, Wrocław
PRZEPRASZAM, CO PAN TU ROBI?
Był ciepły jesienny wieczór. Słońce powoli zachodziło ustępując miejsca nocy. Delikatny wiatr, poruszał gałązkami starej wierzby, cicho postukując w okiennicę stuletniego dworku. Jedynym i niepodważalnym świadkiem tamtych wydarzeń był księżyc dążący do pełni. Lecz nie uprzedzajmy faktów... Michał usiadł wygodnie w fotelu, przewracając kolejną stronę gazety, ukradkiem zerka na Marię, która ciągnąc Karola za rękę, w pośpiechu trzaska drzwiami. Tymczasem Krystyna, ze stoickim spokojem, bacznie obserwuje Jana, który skrzętnie szuka zegarka. Czy spodziewają się, że już niebawem...? Czy przeczuwają, że już za chwilę...? Jedno jest pewne, teraz wydarzenia zaczynają toczyć się błyskawicznie.
KUP BILET


środa, 8 lutego 2017

Nocne zwiedzanie zamku w Oleśnicy


Jeśli jesteś ciekaw, jakie tajemnice kryje Zamek Książęcy w Oleśnicy nocą, przyjdź na pierwszą edycję Nocnego Zwiedzania Zamku 11 lutego 2017 roku o godz. 21:00 (I tura) lub 21:45 (II tura).

Mroczny klimat wzbogacą opowieści pracownika zamku, atmosferę przerażenia wprowadzi tajemnicza Biała Dama, a sceny torturowania dodadzą klimatu grozy. W programie również walki rycerskie i czytanie legend zamkowych. Największą gratką dla zwiedzających będzie wejście do kaponiery - miejsca nieudostępnianego dotychczas zwiedzającym.

Bilety są do kupienia w zamkowej recepcji. W przedsprzedaży koszt biletu wynosi 18 zł, a w dniu zwiedzania 25 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Wstęp tylko dla osób pełnoletnich. Będzie strasznie! ;)

Źródło: zamek-olesnica.pl


Oleśnicki Festiwal Jazzowy


25 lutego 2017 roku w Sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbędzie się Oleśnicki Festiwal Jazzowy, podczas którego wystąpią Marek Napiórkowski Trio & Walk Away.

Koncerty rozpoczną się o godz. 18:00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Sali widowiskowej BiFK. 

Dodatkowo, w dniu koncertów odbędzie się wernisaż wystawy plakatów o tematyce jazzowej ze zbiorów Działu Dokumentacji Życia Społecznego BiFK.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie koncert zespołu Michał Miśkiewicz Quartet "The Tony Willliams Tribute", który odbędzie się 11 marca 2017 roku w Klubie Lech-Event (ul. Wałowa, Oleśnica). Wstęp wolny.

Marek Napiórkowski Trio to formacja, w której skład wchodzi trzech muzyków: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, a także stonowanych, lirycznych ballad.

Zespół Walk Away powstał w 1985 roku z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego, perkusisty, wówczas studenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W pierwszym składzie zespołu brali też udział koledzy Zawadzkiego ze studiów: wibrafonista Bernard Maseli, saksofonista Adam Wendt, kontrabasista Jacek Niedziela oraz pianista Zbigniew Jakubek. Już po kilku miesiącach prób zespół zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym festiwalu „Jazz nad Odrą”, „Klucz do kariery”, czyli główną nagrodę Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Walk Away zagrał też podczas Jazz Jamboree '85, a w dorocznej ankiecie miesięcznika Jazz Forum zdobył tytuł „nowej nadziei”. Od tego momentu Walk Away rozpoczął profesjonalną karierę, koncertując w klubach i na festiwalach w Europie i poza nią. Współpracował z wieloma gigantami muzyki jazzowej z USA między innymi z Bill Evans, Randy Brecker, Eric Marienthal, Mike Stern, Mike Mainieri, Urszula Dudziak. 

Źródło: BiFK


Walentynki: Koncert piosenki francuskiej w Oleśnicy


14 lutego 2017 roku o godz. 18:00 w Sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbędzie się koncert piosenki francuskiej ,,PARYŻU KOCHAM CIĘ”. 

„PARYŻU KOCHAM CIĘ” to spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu krakowskiego aktora YANA ZBIEGLA, który zaśpiewa przeboje Jacquesa Brela. Opiekunem artystycznym spektaklu, który okazał się rewelacją artystyczną I Giełdy Inicjatyw Aktorskich, organizowanych przez Teatr „Rampa”, była Krystyna Janda.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie BiFK.

Jacques Brel – urodził się 8 kwietnia 1929 roku w Schaerbeek, na północnych przedmieściach Brukseli. Po ukończeniu 23 lat wyjechał do Francji, aby poświęcić się karierze muzycznej. Występował wspólnie z Maurice’em Chevalierem i Michelem Legrandem w kabaretach i teatrzykach. Stał się szeroko znany wśród francuskiej publiczności. Szczyt kariery międzynarodowej osiągnął w latach 60., odwiedzając m.in. kraje „za żelazną kurtyną” – Związek Radziecki i Polskę. Śpiewał głównie po francusku i flamandzku. W krajach francuskojęzycznych często uznawany jest za jednego z najlepszych piosenkarzy z kręgu kultury francuskiej. Znany był ze swych znakomitych tekstów, dramatycznych i humorystycznych piosenek.

W 1969 roku, będąc u szczytu powodzenia, ogłosił zakończenie kariery muzycznej, poświęcając się jedynie aktorstwu. Ostatnie lata życia chory na raka płuc spędził we francukskiej Polinezji na Markizach. Tuż przed śmiercią wrócił do Francji i nagrał ostatni pożegnalny album. Zmarł 9 października 1978 roku i pochowany został w Atuona na tym samym cmentarzu, co Paul Gauguin.

Yan Zbiegiel – aktor-piosenkarz, założyciel i animator „Teatru Piosenki Francuskiej” w Krakowie. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Szkoły Piosenkarsko-Aktorskiej „Concervatoir Maubel” w Paryżu. We Francji podpisał kontrakt z kompozytorem i producentem Norbertem Chiche, którego reprezentował na Targach „Midem” w Cannes oraz na Festiwalu w Sopocie. Uczestniczył w wielu programach francuskiej i polskiej TV. Za monorecital „Brel raz jeszcze” został nagrodzony „Grand Prix de Colombe” oraz „Główną Nagrodą Artystyczną Teatru Rampa” w Warszawie. Występuje na wielu scenach w Polsce, Francji i Niemczech. Koncerty w jego wykonaniu spotykają się z gorącym przyjęciem publiczności i znakomitymi opiniami krytyków. 

Źródło: BiFK


Patriotyczne koszulki i gadżety

Patriotyczne koszulki i gadżety
Patriotyczne koszulki i gadżety