piątek, 30 listopada 2012

9 grudnia: Dzień otwarty w Radiu Wrocław



Radio Wrocław (ul. Karkonoska 10) zaprasza na pełne niespodzianek wycieczki po radiowym muzeum i studiach nagraniowych, bożonarodzeniowy kiermasz smakowitości regionalnych z Dolnego Śląska, występy zespołów ludowych oraz wspólne kolędowanie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia od godz. 10 do 16. Zapowiada się fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Wstęp wolny.

W programie wiele atrakcji, a wśród nich wycieczki po Radiu oraz muzeum wraz  z przewodnikiem, spotkania z ulubionymi dziennikarzami, konkursy i niespodzianki.

Od godz. 10 w Sali Koncertowej Radia Wrocław prezentować się będą najpopularniejsze zespoły ludowe, laureaci Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. W ich repertuarze nie zabraknie kolęd i pastorałek. Imprezę poprowadzi Małgorzata Majeran-Kokott.

W holu Radia Wrocław odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy - wystawcy z Dolnego Śląska zaprezentują regionalne produkty na świąteczne stoły. Bedzie też wystawa rękodzieła, ręcznie malowanych bombek, ozdób świątecznych i innych znakomitości.

Natomiast wieczorem odbędzie się koncert jednego z najbardziej energetycznych zespołów na polskiej scenie folkowej – ENEJ. Bilety już od 20 zł.

niedziela, 18 marca 2012

26-31 marca: Rowerem do Biblioteki



Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na rowerowy tydzień w bibliotece w ostatnich dniach marca.

Od 26 do 31 marca w MBP we Wrocławiu będzie trwała akcja „Rowerem do biblioteki”. Na wszystkich wielbicieli jednośladów (i nie tylko) czeka wiele atrakcji!

Projekt „Rowerem do biblioteki” organizowany jest we współpracy z wrocławskim oficerem rowerowym oraz Wrocławską Inicjatywa Rowerową i ma na celu połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do rowerów. Organizatorzy pragną zachęcić rowerzystów do korzystania z sieci bibliotek, a czytelników do poruszania się po mieście rowerem.

W zbiorach biblioteki jest wiele książek napisanych przez rowerowych podróżników, prezentujących swoje pasjonujące wyprawy. Przy niektórych filiach zostały już zainstalowane stojaki rowerowe i z czasem będą pojawiały się kolejne.

W tygodniu rowerowym pod hasłem „Rowerem do biblioteki”, który został zaplanowany w dniach 26-31 marca odbędzie się wiele imprez, m.in.:

26-31 marca

• Każdy rowerzysta otrzyma w bibliotece odblaskową nalepkę oraz odblaskową opaskę z logo projektu - bezpieczeństwo i dobra widoczność rowerzysty są najważniejsze!
• Konkursy: na stronie internetowej zostanie ogłoszony czterodniowy konkurs „Rowerowy detektyw literacki” oraz dodatkowe jednodniowe konkursy rowerowo-książkowe - do wygrania cenne nagrody od partnerów Programu OK,
• Promowanie literatury dotyczącej rowerów dostępnej w zbiorach MBP we Wrocławiu,
• W różnych filiach odbędą się warsztaty dla dzieci oraz spotkania dotyczące tematyki rowerowej,
• W sklepie internetowym Szczypta świata na hasło „rower” otrzymacie 10% zniżki.

31 marca (sobota) - finał projektu, Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

• Spotkanie z Robertem „Robbem” Maciągiem, rowerowym podróżnikiem i pisarzem („Rowerem w stronę Indii”, „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”), połączone z promocją jego najnowszej książki,
• Znakowanie rowerów przez policję (zapoznaj się z warunkami udziału w znakowaniu rowerów na stronie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu),
• Serwis rowerów (drobne naprawy, przeglądy),
• Warsztaty „Zróbmy to razem. Pracownie autorskie” - „Rowerem przez świat” (dla dzieci od lat 3, godz. 11.00),
• Prezentacja 10 zasad bezpiecznego rowerzysty dla dzieci z klas 6 lub wyższych, połączona z jazdą instruktażową po pobliskich ulicach (obowiązują zapisy oraz przedłożenie podpisanej zgody rodziców),
• Finał konkursów i rozdanie nagród,
• Degustacja pizzy.

Źródło: biblioteka.wroc.pl

środa, 7 marca 2012

Międzynarodowy Tydzień E-książki - 4-10 marca 2012



Ponad 40 lat temu światło dzienne ujrzała pierwsza e‑książka (ebook). Najlepszą okazją, aby to uczcić, jest Międzynarodowy Tydzień E‑książki — w tym roku obchodzony od 4 do 10 marca.

Tydzień e‑książki obchodzi się na świecie od 2004 roku. Chcemy, aby stał się okazją do zapoznania się z ebookami dla osób, które do tej pory nie miały ku temu okazji.

Księgarnia cyfrowa Kiosk za rogiem z tej okazji podczas Tygodnia E-książki udostępnia w okazji dnia światowe bestsellery za symbliczną cenę:
http://tinyurl.com/2a43fbw

Natomiast wydawnictwo Złote Myśli do soboty (10 marca) wybrane publikacje cyfrowe udostępnia w wersjach pdf, ePUB i mobi – aż o 30% taniej!
http://tinyurl.com/7hq34kl

Poniżej przedstawiamy listę serwisów z darmowymi e-bookami - polskimi i zagranicznymi.

Polskie

Darmowe ebooki wydawnictwa Złote Myśli
http://tinyurl.com/6uhwscr
Poradniki w formacie pdf, ePUB i mobi.

Darmowe ebooki
http://tinyurl.com/88levnp
Lektury szkolne i literatura piękna do pobrania w formatach pdf lub ePUB.

Wolne Lektury
http://wolnelektury.pl

Federacja Bibliotek Cyfrowych
http://fbc.pionier.net.pl
Za pomocą umieszczonej na stronie wyszukiwarki można przeszukać zasoby 60 bibliotek cyfrowych, tworzonych przez biblioteki, uczelnie, muzea, archiwa i ośrodki badawcze.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona
http://polona.pl
Biblioteka cyfrowa oferująca teksty literackie, naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, fotografie i inne, których oryginały znajdują się w Bibliotece Narodowej.

Otwórz Książkę
http://otworzksiazke.pl
Cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych, zwłaszcza tych, do których dostęp jest utrudniony np. przez brak dostępności na rynku w formie drukowanej.

Zine Library
http://zinelibrary.pl
Biblioteka cyfrowa zawierająca zbiory tzw. trzeciego obiegu.

Feed Books
http://feedbooks.com/list/1915
współczesna literatura umieszczana przez autorów.

Zagraniczne

Europeana
http://europeana.eu
Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów, pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. Wśród zasobów można znaleźć m.in. pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.

Project Gutenberg
http://gutenberg.org
Pierwszy w Internecie zbiór darmowych, pełnych ebooków. Znajdują się tu książki nieobjęte prawami autorskimi, a także materiały, których autorzy wyrazili zgodę na publikację.

Feed Books
http://www.feedbooks.com/publicdomain
W serwisie publikowana jest współczesna literatura, umieszczana tam przez autorów.

Google Books
http://books.google.com/books
Książki i czasopisma w formie cyfrowej. Na stronie znajuje się wygodny czytnik, umożliwiający przegladanie książek w przeglądarce. Niektóre publikacje dostępne są do pobrania w formie plików pdf.

Open Library
http://openlibrary.org
Internetowy katalog książek i e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bibliotekach (głównie amerykańskich). Oprócz tego umożliwia przeglądanie i pobieranie ebooków.

Childrens Library
http://childrenslibrary.org
Kolekcja e-książek dla dzieci. Także w jezyku polskim.

Prosty czytnik plików ePUB online: http://magicscroll.net
Do odczytywania plików DjVu można pobrać program lub wtyczkę ze strony: http://djvu.pl

Źródło: biblio.olesnica.pl

Patriotyczne koszulki i gadżety

Patriotyczne koszulki i gadżety
Patriotyczne koszulki i gadżety